Banner 980x90

Pagastus apsaimniekos SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi"

Kuldīgas novada pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu par dzīvojamo māju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas uzdevuma deleģēšanu SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" (KKP), kas no 2014.gada 1.janvāra apsaimniekos arī pagastus, pilsētas informācijas portāls Kuldiga24.lv uzzināja Kuldīgas novada pašvaldībā.

Līdz šim daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanu veica pagastu pārvaldes, un katrā pagastā ir izveidojusies atšķirīga apsaimniekošanas sistēma. Arī apsaimniekošanas maksa par kvadrātmetru līdzvērtīgos dzīvokļos ir ļoti atšķirīga. Dažos pagastos ir mājas, kurās dzīvokļu īpašnieki namu apsaimnieko paši, izveidojot dzīvokļu īpašnieku biedrību vai pilnvarojot kādu dzīvokļa īpašnieku veikt apsaimniekotāja pienākumus.

Lai Kuldīgas novadā ieviestu vienotu apsaimniekošanas sistēmu un tā atbilstu Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam, pašvaldība šo pienākumu deleģēja KKP, kam ir pieredze dzīvojamo māju apsaimniekošanā Kuldīgā. KKP ir izstrādāta apsaimniekošanas kārtība, kas nodrošina uzskaiti par katras mājas uzkrājumiem un izdevumiem. Šādu praksi Kuldīgas novada pašvaldība vēlas ieviest arī pagastos.

Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ir kopīpašums, tas nozīmē, ka dzīvokļu īpašniekiem pieder arī daļa no jumta, kāpņu telpas, pagraba, pamatiem, nesošām konstrukcijām un piegulošās teritorijas. Iedzīvotāji bieži vien domā, ka dzīvokļi pieder viņiem, bet māja pašvaldībai. Taču pašvaldībai pieder tikai tik liela mājas domājamā daļa, cik tā atbilst pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu kopējai platībai. Mājās, kurās visi dzīvokļi ir privatizēti, pašvaldībai nepieder nekas. Savukārt mājas, kurās nav neviena privatizēta dzīvokļa, pieder pašvaldībai kopumā.

Mājās, kurās visi dzīvokļi ir privatizēti vai privatizēta ir daļa dzīvokļu un pārējie ir Kuldīgas novada pašvaldībai piederoši dzīvokļi, dzīvokļu īpašniekiem būs jāsasauc kopsapulce, kurā kopīgi jāizlemj par savas mājas turpmāko aspaimniekošanu. Iespējamie varianti ir: slēgt pilnvarojuma līgumu ar KKP, dibināt dzīvokļu īpašnieku biedrību, pilnvarot māju apsaimniekot kādam no dzīvokļu īpašniekiem (tikai tajās mājās, kurās kopējā platība nav lielāka par 1500 m2) vai slēgt pilnvarojuma līgumu ar kādu citu apsaimniekotāju uzņēmumu. Ja dzīvokļu īpašnieki līdz 1.janvārim nesasauks kopsapulci un nelems par mājas pārņemšanu apsaimniekošanā, tad šīs mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pienākumu pildīs KKP līdz brīdim, kad dzīvokļu īpašnieki pārņems māju apsaimniekošanā paši vai slēgs pilnvarojuma līgumu ar KKP, vai kādu citu apsaimniekotāju.

Tajās mājās, kurās visi dzīvokļi pieder Kuldīgas novada pašvaldībai, ar 1.janvāri mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pienākumu pildīs KKP. Lēmums par māju apsaimniekošanu tiek pieņemts kopsapulcē, kurā balsstiesības ir katram dzīvokļa īpašniekam. Pašvaldība lemj tikai par savā īpašumā esošajiem dzīvokļiem, šo dzīvokļu īrnieki nepiedalās lēmumu pieņemšanā.

KKP ir apmeklējuši pagastu pārvalžu rīkotās iedzīvotāju sapulces gandrīz visos novada pagastos, drīz iedzīvotāji tiks aicināti uz sapulcēm arī Kurmālē, Turlavā un Kabilē, lai dzīvokļu īpašniekiem piedāvātu veidot sadarbību. Dzīvokļu īpašnieki tiek aicināti iepazīties ar pilnvarojuma līguma paraugu, lai objektīvi lemtu par sadarbības veidošanu.

Līdz 1.oktobrim pilnvarojuma līgumu ir parakstījušas piecas mājas. Šobrīd KKP apsaimnieko mājas arī Pelču, Snēpeles un Kurmāles pagastā.

Ja dzīvokļu īpašnieki lemj par sadarbību ar KKP, tad uz pilnvarojuma līguma parakstīšanas brīdi KKP sagatavo aktu par objekta plānoto vizuālo apsekošanu un defektu aktu, kurā ir fiksēti mājai nepieciešamākie remontdarbi un to izmaksas. Balstoties uz šo aktu, KKP sniedz priekšlikumus par apsaimniekošanas maksas lielumu, bet gala lēmums ir jāpieņem kopsapulcei.

Ja dzīvokļu īpašnieki līdz 1.janvārim nesasauks kopsapulci un nelems par mājas pārņemšanu apsaimniekošanā, tad šīm mājām apsaimniekošanas maksas tarifs būs 0,20 eiro/m2 (lēmums tiks pieņemts KKP valdes sēdē). Ja dzīvokļu īpašnieki likumā noteiktajā kārtībā pārņem māju apsaimniekošanā paši, tad apsaimniekošanas maksas tarifs ir jaunā apsaimniekotāja un dzīvokļu īpašnieku ziņā.

Mājās, kurās visi dzīvokļi pieder pašvaldībai, apsaimniekošanas/īres maksa būs 0,30 eiro/m2 tajos dzīvokļos, kuros nav ūdens un kanalizācija, un 0,40 eiro/m2 tajos dzīvokļos, kuros ir ūdens un kanalizācija. Tarifs stāsies spēkā ar 2014.gada 1.janvāri, un par šīm izmaiņām pašvaldības dzīvokļu īrnieki tiks rakstiski informēti oktobrī. Jāatzīmē arī tas, ka šis ir starta tarifs, jo katra māja tiks atsevišķi apsekota un attiecīgi tiks izvērtēts nepieciešamo līdzekļu lielums, lai mājas varētu sakārtot, t.i., tarifs tiks pielāgots plānotajiem izdevumiem. Svarīgi atzīmēt, ka visi izdevumi mājas uzturēšanai ir jāsedz dzīvokļu īpašnieku kopībai, neatkarīgi no tā, vai māja ir privatizēta vai tā pilnībā pieder pašvaldībai.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)