Banner 980x90

Notiks dabas lieguma "Jaunanna" dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana

Foto: Aira Vērse
Foto: Foto: Aira Vērse

Piektdien, 22.janvārī plkst.14.00 Alūksnes novada Jaunannas tautas namā interesenti aicināti piedalīties dabas lieguma "Jaunanna" dabas aizsardzības plāna sabiedriskās apspriešanas sapulcē, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza.

Pasākumā dabas aizsardzības plāna izstrādātāji - SIA "Estonian, Latvian & Lithuanian Environment" - iepazīstinās ar apkopto informāciju par teritorijas dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām, priekšlikumiem teritorijas aizsardzībai un apsaimniekošanai un piedāvāto individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu un funkcionālā zonējuma projektu.

Dabas lieguma teritorija veidota Pededzes upes un tās apkārtējo mežu un pļavu aizsardzībai. Upe ir svarīga vairāku retu sikspārņu barošanās vieta. Teritorijā konstatētas daudzas retu bezmugurkaulnieku sugas, kā arī Eiropas nozīmes vaskulāro augu suga - platlapu cinna.

Ar dabas aizsardzības plānu līdz 1.februārim iespējams iepazīties Jaunannas pagasta pārvaldē, pašvaldības mājaslapā "www.aluksne.lv, kā arī izstrādātāja mājaslapā "www.environment.lv"

Priekšlikumus un komentārus par dabas aizsardzības plānu rakstiski iespējams sūtīt līdz 1.februārim uz pasta adresi Skolas iela 10-8, Rīga LV-1010, faksu 67242466 vai e-pasta adresi "elle@environment.lv".

Jau ziņots, ka projekta laikā Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā - dabas parkiem "Abavas senleja" un "Bernāti", dabas liegumiem - "Druviņu tīrelis", "Pluču tīrelis", "Nagļu un Ansiņu purvs", "Maņģenes meži", "Ziemupe", "Zvārde", "Jaunanna", "Ukru gārša", "Ances purvi un meži", "Pilskalnes Siguldiņa" un trīs aizsargājamo ainavu apvidiem - "Veclaicene", "Augšzeme" un "Vecpiebalga".

Dabas aizsardzības plāns nosaka nepieciešamos dabas aizsardzības pasākumus un pieļaujamo saimniecisko darbību konkrētajai teritorijai. Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas aizsardzības plānus izstrādā noteiktam laika posmam (parasti 7-15 gadi), un šī dokumenta uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un citas intereses tā, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Dabas aizsardzības plānu izstrādes procesu uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde, savukārt to apstiprina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Dabas aizsardzības plāni ir rekomendējoši teritorijas plānojumiem un teritorijas apsaimniekotājiem.

Visas iepriekšminētās aktivitātes tiek īstenotas Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā" laikā. Projekts tiek finansēts Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas "Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm" laikā.

Projekts tiek īstenots, izmantojot 581 735 eiro piešķīrumu no Norvēģijas finanšu instrumenta. Norvēģijas līdzfinansētās programmas mērķis ir stiprināt institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti valsts, reģionālā un vietējā līmeņa iestādēs, kas atbildīgas par reģionālo attīstību, sadarbojoties un daloties pieredzē ar līdzīgām iestādēm Norvēģijā.

Papildu informācija par izstrādes procesā esošiem dabas aizsardzības plāniem, kā arī informācija par projekta "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā" aktivitātēm pieejama mājaslapā "www.integralplan.daba.gov.lv".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)