Banner 980x90

Kandavas novads noraida ideju par bankas pakalpojumu dotēšanu; atbalstītu konsultantu vizītes

Kandavas novada pašvaldības vadība neatbalsta ideju par bankas pakalpojumu dotēšanu, taču saskata perspektīvu bankas konsultantu vizītēs, aģentūrai LETA skaidroja Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts (LZS).

"Protams, ka banku pakalpojumu nepieejamība apgrūtina Kandavas novada iedzīvotāju dzīvi. Bet mēs saprotam arī banku rīcību, jo ar pašreizējo iedzīvotāju skaitu situācija ir tāda, kāda ir," skaidroja pašvaldības vadītājs, komentējot Saeimā pārrunāto situāciju ar banku filiāļu slēgšanu reģionos.

"Mēs atbalstām ideju pieaicināt reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās attiecīgās bankas konsultantu, kas regulāri sniegtu informāciju iedzīvotājiem. Uzskatu, ka pašvaldībai nebūtu jādotē komercbanku pakalpojumi," pauda Štoferts.

Kā ziņots, februāra beigās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti pārrunāja situāciju ar banku filiāļu slēgšanu reģionos, kā arī aicināja atbildīgās ministrijas izvērtēt iespējamos risinājumus minimālā pakalpojuma klāsta nodrošināšanai visā Latvijā.

Komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V) sēdes noslēgumā pauda viedokli, ka Latvijā nav "reģionālās politikas finanšu pakalpojumu pieejamības jomā", līdz ar to nepieciešams izstrādāt risinājumu minimālā finanšu pakalpojuma klāsta nodrošināšanai.

Finanšu ministrija, Satiksmes ministrija, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tika aicinātas izstrādāt šādu "minimālo pakalpojumu grozu", piemēram, nosakot maksimālo attālumu, lai cilvēkam būtu sasniedzama skaidras naudas izņemšanas vieta, norēķinu punkts vai bankas filiāle. Šadurskis bija skeptisks par iespēju valstij iejaukties ar saviem līdzekļiem, bet pieļāva iespēju par fondu, kura dalībnieces būtu pašas komercbankas.

Komisija arī plāno vērsties ar vēstuli pie Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V), lai izklāstītu šīs idejas.

Arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāve Lāsma Ūbele uzsvēra, ka finanšu pakalpojumu pieejamība ir viens no faktoriem, kas nodrošina pilnvērtīgu darbību konkrētā reģionā gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai. Viņa arī pauda viedokli, ka problēmas risinājumam "jābūt valstiskā līmenī, nevis jācīnās katrai pašvaldībai".

Ūbele arī atgādināja par pirms vairākiem gadiem VARAM veikto pētījumu par finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos. VARAM pārstāvji pastāstīja, ka situācija ir pasliktinājusies, piemēram, iepriekš bija pieci līdz seši novadi, kur nebija bankomātu, bet tagad tādi ir 15. Garākais attālums, kas cilvēkam jāmēro līdz bankomātam, ir 60 kilometri.

Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs Mārtiņš Bičevskis uzsvēra, ka tas nav Latvijas vai Baltijas jautājums, bet arī citur banku filiāles tiek slēgtas. "Kaut arī Latvijā filiāļu skaits samazinājās visstraujāk, iedzīvotāju skaits uz vienu filiāli joprojām ir mazākais Baltijā," piebilda Bičevskis.

Arī "SEB bankas" pārstāvji informēja deputātus, ka kopumā apmeklētāju skaits banku filiālēs samazinās - kopumā valstī par 27%, bet, piemēram, Latgalē pat par 37%. Ņemot vērā klientu paradumu maiņu, esot pārskatīts arī banku filiāļu tīkls.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)