Banner 980x90

Jūrmala noslēdz līgumu ar citu atkritumu apsaimniekotāju

Jūrmalas pilsētas dome noslēgusi līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā ar personu apvienību SIA "Jūrmalas namsaimnieks" un UAB "VSA Vilnius". Personu apvienība nodrošinās pakalpojumus no šī gada 16.janvāra līdz gada beigām, pilsētas informācijas portālam Jurmala24.lv ziņo Jūrmalas pašvaldība.

Tā piedāvājusi zemāko cenu sarunu procedūrā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ārkārtas situācijā Jūrmalas pilsētā. Līdzšinējais Jūrmalas atkritumu apsaimniekotājs SIA "Eco Baltia vide" sarunu procedūrā piedalīties netika aicināts, jo atteicies pildīt līgumsaistības, prettiesiski pieprasot paaugstināt maksu.

Pagaidu atkritumu apsaimniekošanas tarifs pilsētā līdz gada beigām ir 6,75 eiro apmērā par kubikmetru (neieskaitot PVN). Vienlaikus domē jau ir uzsākts darbs arī pie jauna iepirkuma gatavošanas, lai nodrošinātu saimnieciski izdevīgāko atkritumu apsaimniekotāju ilgtermiņā Jūrmalas pilsētā, sākot no 2016.gada.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju un lai sniegtu iedzīvotājiem visu nepieciešamo informāciju un atbalstu, šajā nedēļas nogalē, sestdien un svētdien, no plkst.9 līdz 17 strādās Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centri Jūrmalas pilsētas domē Jomas ielā 1/5 (tālrunis 67093816), Kauguros Raiņaielā 110 (67738898) un Ķemeros Tukuma ielā 30 (67751609). Brīvdienās no plkst.9 līdz 17 strādās arī "Jūrmalas namsaimnieks" klientu apkalpošanas centri Burtnieku ielā 22, Talsu šosejā 31/25 un Rūpniecības ielā 19.

Ārkārtas situācijā pašvaldība arī pieņēmusi stratēģisku lēmumu mainīt atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Jūrmalā – pāreju uz pakalpojuma ņēmēja vai pašvaldības īpašumā esošiem konteineriem. Tas darīts, lai turpmāk nepieļautu šantāžu no atkritumu apsaimniekotāja un nodrošinātu iespējami zemāko pakalpojuma maksu pilsētā, apgalvo pašvaldībā.

Pāreja uz pakalpojuma ņēmēja vai pašvaldības īpašumā esošiem konteineriem ir vienīgais risinājums, lai turpmāk pilsēta vairs nebūtu atkarīga no atsevišķa atkritumu apsaimniekotāja prettiesiskas rīcības, kad tas pieprasa nepamatoti augstu maksu, cerot, ka konteineru trūkuma dēļ pašvaldība būs spiesta piekāpties.Jūrmalas pilsētā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešami aptuveni 10 tūkstoši atkritumu konteineri, un šādu daudzumu ārkārtas situācijā īsā laika periodā uzņēmējiem ir grūti nodrošināt, un tas arī sadārdzina pakalpojuma izmaksas.

"Jaunā atkritumu apsaimniekošanas sistēma nākamgad nodrošinās visizdevīgāko pakalpojuma maksu, jo tā paplašinās pretendentu loku iepirkumam atkritumu apsaimniekotāja izvēlei ilgtermiņā," skaidro Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Arturs Grants.

Saskaņā ar jauno sistēmu pakalpojumu ņēmēji varēs izvēlēties, vai konteinerus iegādāties, izpirkt vai lietot par noteiktu maksu mēnesī. Piemēram, visizplatītākā tilpuma (240 l) konteinera lietošanas maksa būs 0,25–0,50 EUR mēnesī atkarībā no tā nolietojuma. Tiem pakalpojumu ņēmējiem, kuru īpašumā jau ir atkritumu konteiners, maksa par konteinera lietošanu nebūs jāmaksā.

"Visnepatīkamākais šajā situācijā ir tas, ka par negodprātīgā uzņēmēja SIA "Eco Baltia vide" rīcību šobrīd jāmaksā iedzīvotājiem. Jūrmalas pilsētas dome darīs visu iespējamo, lai no SIA "Eco Baltia vide" tiesas ceļā piedzītu visus zaudējumus, kas radīti pašvaldībai un iedzīvotājiem atkritumu maksas sadārdzinājuma rezultātā," uzsver A.Grants. Pašvaldība uzraudzīs pārejas procesu uz pagaidu atkritumu apsaimniekotāja pakalpojumiem, lai tas iedzīvotājiem radītu iespējami mazākas neērtības.

SIA "Jūrmalas namsaimnieks"valdes loceklis Jānis Daugavvanags skaidro, ka ārkārtas situācijā uzņēmums sākotnēji plānojis apsaimniekot tikai "Jūrmalas namsaimnieks" apsaimniekošanā esošos īpašumus. "Pieaicinot sadarbības partneri UAB "VSA Vilnius", kas ir viens no lielākajiem Lietuvas uzņēmumiem šajā jomā un kuram ir vairāk nekā 30 gadu pieredze atkritumu apsaimniekošanā, mūsu rīcībā ir visas specifiskās zināšanas un tehnika, lai ārkārtas situācijā nodrošinātu atkritumu izvešanu un līdz ar to kārtību visā Jūrmalā," saka J.Daugavvanags.

Pašvaldība visiem Jūrmalas nekustamā īpašuma īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem ir nosūtījusi informāciju par jauno atkritumu apsaimniekotāju un līguma pārslēgšanu, kā arī līguma paraugu. Daudzdzīvokļu mājās individuāli līgumi par atkritumu izvešanu nav jāslēdz, to dara namaapsaimniekotājs. Visiem Jūrmalas nekustamā īpašuma īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem vai namu apsaimniekotājiem pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā līdz 2015.gada 16.februārim, ir jāpārslēdz līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, lai nodrošinātu jaunu konteineru uzstādīšanu un nepārtrauktu atkritumu izvešanu.Informatīvajai vēstulei pievienotais līgums jāaizpilda, jāparaksta un pa pastu vai klātienē jānogādā SIA "Jūrmalas namsaimnieks" birojā vai Klientu apkalpošanas centros. Iedzīvotāju ērtībai līgumi tiks pieņemti arī Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centros.

Jau ziņots iepriekš, ka SIA "Eco Baltia vide" paziņojusi par atkritumu apsaimniekošanas pārtraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā, ja netiks apstiprināts 2014.gada 29.decembrī iesniegtais ievērojami paaugstināts tarifs 7,97 eiro apmērā. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis to raksturo kā "klaju publiskās šantāžas un negodprātīgas uzņēmējdarbības paraugu", jo spēkā esošais līgums neparedz tarifu celšanu, izņemot pieaugumu, kas radies Dabas resursa nodokļa un atkritumu apglabāšanas izmaksu pieauguma dēļ. Šāds mainīgās daļas pieaugums atkritumu apsaimniekotājam kompensēts jau iepriekš, tostarp paaugstinot tarifu 2014.gada 1.septembrī.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)