Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Jāzepa Vītola memoriālais muzejs "Anniņas"

Jāzepa Vītola memoriālais muzejs "Anniņas"

"Anniņas", Gaujiena, Gaujienas pagasts, Apes novads, LV-4339
Komentāri
1922. gadā komponistam Jāzepam Vītolam Latvijas valdība piešķīra par lieliem nopelniem latviešu mūzikas attīstībā bijušo aldara māju, dīķi, pusi no muiżas dārza un nelielu lauksaimniecībā izmantojamas zemes gabalu. Kopš tā laika 20 gadus komponists ar dzīvesbiedri Anniju savās "Anniņās" pavadīja vasaras un bieżi vien arī svētku brīvdienas.
Gaujienas muižas ansamblis un parks 

Gaujienas muižas ansamblis un parks 

"Pilskalni", Gaujienas pagasts, Apes novads, LV–4339
Komentāri
Kompleksa  centrālā daļa veidojusies jau 18. gadsimta beigās, bet pati pils būvētā 1850. gadā un tajā bija 52 telpas klasicisma stilā. Pils celtniecību pabeidza barons Jūliuss fon Vulfs.No 1818. gada Gaujienas muižu iegūst īpašumā barons Ādolfs fon Vulfs. 
Apes vēsturiskais centrs

Apes vēsturiskais centrs

Pasta iela, Ape, Apes novads, LV-4337
Komentāri
Pierobežas mazpilsētai Apei, kas pilsētas tiesības ieguva  1928. gadā, raksturīgas  vietējā krāsainā  dolomīta ēkas. Tomēr senākajā apbūvē  vērojams arī koka un ķieģeļu pielietojums ēku būvniecībā, atspoguļojot  ne vien  latviešu, bet arī kaimiņtautu –  igauņu un krievu –  tradicionālās  iezīmes ēku celtniecībā. 
Vizlas dabas taka 

Vizlas dabas taka 

Vidaga, Virešu pagasts, Apes novads, LV-4355
Komentāri
Vizlas dabas taka atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – "Ziemeļgauja",  kas ved gar nelielo Vizlas upīti. Tā sākas pie senā, 1834. gadā, būvētā tiltiņa pār Vizlu, kas ir vecākais dolomīta arkveida tilts Latvijā. 
Vaidavas dabas taka un Raganu klintis

Vaidavas dabas taka un Raganu klintis

Pasta iela 26, Ape, Apes nnovads, LV-4337
Komentāri
Taka vijas gar Vaidavas upes gleznainajiem krastiem, sākot no D. Ozoliņa Apes vidusskolas. Informācijas stendi ceļotāju iepazīstina ar Vaidavas ielejas dabu un kultūrvēsturi, kā arī ar laivošanas iespējām pa Vaidavu. 
Dzenīšu dižvītols

Dzenīšu dižvītols

"Dzenīši", Apes pagasts, Apes novads, LV-4337
Komentāri
Vaidavas upes ielejā, netālu no Arvīda Levana vārdā nosauktās mototrases, senlaicīgo "Dzenīšu" māju tuvumā augošais vītols ir viens no    dižākajiem balto vītolu sugas (Salix alba) pārstāvjiem ne vien Latvijā, bet arī Eiropā. 2006. gadā baltais vītols Latvijā bija pasludināts par Gada koku.
Trapenes lapegļu gatve

Trapenes lapegļu gatve

Trapenes pagasts, Apes novads, LV-4348
Komentāri
Ap 1890. gadu, pēc barona Voldemāra Vulfa vēlēšanās, stādītā lapegļu gatve no Bormaņmuižas (Trapene) līdz Līzespastam tapusi, lai būtu patīkamāka braukšana. Tā ir piecus kilometrus gara un ir viena no garākajām alejām Latvijā. 
Sīkzarotā priede jeb "Vientuļā priede"

Sīkzarotā priede jeb "Vientuļā priede"

Parka iela 1, Ape, Apes novads, LV-4337
Komentāri
Apē, Parka ielas malā (netālu no mājas Parka ielā 1) starp tīrumiem aug neparasta, maza priede, kuru apenieši parasti dēvē par "Vientuļo priedi". Tās vecums ir ap 200 gadu, un pat vecākie Apes iedzīvotāji to atceras apmēram tikpat lielu. Lēni augot un blīvi zarojoties, tā izveidojusi vainagā vējaslotu. 
Randatu klintis 

Randatu klintis 

Vireši, Virešu pagasts, Apes novads, LV-4355
Komentāri
Randatu klintis atrodas pie Randatu mājām, apmēram vienu kilometru augšpus Virešu tilta, Gaujas labajā krastā. Kopējais klinšu augstums sasniedz 15 metrus (divas terases - seši un deviņi metri), platums 64 metri, kraujas augstums 26 metri. 

Rezultāti kartē