Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Alūksnes Jaunā pils 

Alūksnes Jaunā pils 

Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Komentāri
Alūksnes Jaunā pils celta Tjūdoru neogotikas stilā no 1860. līdz 1864. gadam pēc barona Aleksandra fon Fītinghofa pasūtījuma. Alūksnes Jaunā pils ir viens no ievērojamākajiem vēlās Tjūdoru neogotikas arhitektūras pieminekļiem Latvijā. 
Bībeles muzejs

Bībeles muzejs

Pils iela 25A, Alūksne, Alūksnes pilsēta, LV-4301
Komentāri
Pie Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas izveidotais muzejs ir cieņas apliecinājums garīdzniekam Ernstam Glikam un Bībelei. Muzejs iesvētīts 1990. gada 18. novembrī, darbu uzsācis 1991. gada 21. janvārī. 
Dabas muzejs "Vides labirints"

Dabas muzejs "Vides labirints"

Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes pilsēta, LV-4301
Komentāri
Dabas muzejs "Vides labirints" ir sabiedrībai pieejams integrēts vides informācijas centrs, kurā apvienotas četras struktūrdaļas: Vides informācijas kiosks, Vides bibliotēka, Dabas muzejs un Vides interpretāciju serviss. 
Glika ozoli

Glika ozoli

Pils iela 15, Alūksne, Alūksnes pilsēta, LV-4301
Komentāri
1683. gadā uz dzīvi Alūksnē pārcēlās vācu mācītājs Ernsts Gliks un pabeidza arī sava mūža lielāko darbu – Bībeles tulkošanu latviešu valodā. 1685. gadā pārtulkota Jaunā Derība, bet 1689. gadā – Vecā Derība. 
Tempļa kalns

Tempļa kalns

Tempļakalna iela 6A, Alūksne, Alūksnes pilsēta, LV-4301
Komentāri
Tempļa kalns atrodas skaistā Alūksnes ezera dienvidrietumu krastā uz Tempļa kalna pussalas. Tas ir sens latgaļu pilskalns un senpilsētas vieta. Viena no leģendām vēstī, ka Ziemeļu kara laikā krievu kareivji ar cepurēm sanesuši uzbērumu, lai varētu labāk apšaudīt Alūksnes pili Pilssalā.
Livonijas ordeņa pilsdrupas

Livonijas ordeņa pilsdrupas

Pilssalas iela 4, Alūksne, Alūksnes pilsēta, LV-4301
Komentāri
1342. gadā lielākajā no Alūksnes ezera salām – Pilssalā – Livonijas ordenis pabeidza mūra pils celtniecību. Pili iesvētīja Marijas pasludināšanas dienā, tāpēc šī vieta ieguva sev jaunu nosaukumu Marienburga. 

Rezultāti kartē