Banner 980x90

Vizīte pie optometrista: kas jāzina pirms redzes pārbaudes?

Lai redzes pārbaude pie acu aprūpes speciālista optometrista nestu maksimālu labumu, ir svarīgi pirms vizītes ņemt vērā dažas būtiskas nianses. Kādas? Par to vairāk raksta turpinājumā. 

Pie optometrista – brīvdienā

Visprecīzākie rādījumi būs tad, ja acis būs atpūtušās. Šī iemesla dēļ vislabāk uz redzes pārbaudi doties brīvdienā, kad acis nav nogurušas no saspringtā darba pie datora. Tomēr var būt atsevišķas reizes, kad acu pārbaudi vislabāk veikt tieši vakarā, piemēram, tad, ja sūdzības vērojamas tikai pēc garas darba dienas. 

Izvēlieties speciālistu ilgtermiņa sadarbībai 

Dodoties pie optometrista, līdzi jāņem visu iepriekšējo redzes pārbaužu rezultāti. Tas ļaus speciālistam novērtēt izmaiņas. 

Lai ērtāk būtu gan jums pašam, gan speciālistam, ir vērts atrast sev vienu optometristu, kam rūpes par savu acu veselību un redzi uzticēt ilgtermiņā. Labam rezultātam ir svarīgas visdažādākās nianses, tādēļ visdrošāk ir tad, kad jums ir savs optometrists, ar ko sadarboties ilgtermiņā. 

Nozīme ir arī pašsajūtai 

Jāņem vērā, ka redzes pārbaudes rezultātu ietekmē arī pacienta kopējā pašsajūta. Dažādas saslimšanas, medikamentu lietošana, stress, nogurums un citi faktori ietekmē arī to, kā jūtas acis. Tādēļ pirms pārbaudes veikšanas ir svarīgi informēt optometristu par pašsajūtu, medikamentiem, veselības stāvokli un citiem faktoriem, kas var ietekmēt rezultātu. 

Vizītes norise

Redzes pārbaude parasti aizņem 20–30 minūtes. Jārēķinās, ka pārbaudes laikā optometrists var izmantot speciālus pilienus, kas uz laiku paplašina acu zīlīti – tie ietekmē redzi tālumā un reakciju uz spožu gaismu. Pēc šādu pilienu lietošanas ieteicams izvairīties no auto vadīšanas. 

Ja ir pienācis laiks doties uz redzes pārbaudi, ieskatieties www.redzesparbaude.lv un piesakieties vizītei sev ērtākajā vietā! 

 

"OC VISION" ir lielākais acu aprūpes uzņēmums Baltijā – 14 Latvijas pilsētās darbojas 49 redzes pārbaudes centri. Uzņēmums nodrošina precīzu acu diagnostiku un redzes korekciju, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Zinošie un pieredzējušie acu aprūpes speciālisti atbildēs uz jūsu jautājumiem un palīdzēs jums parūpēties par acu veselību un labsajūtu. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)