SIA "Miega slimību centrs" – miegainība, miega diagnostika, miegainība pie stūres

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Uzzināsim par miegainību un miegainību pie stūres, kā arī to, kas ir miega diagnostika!

Miegainība
Kas īsti ir miegainība? Tas ir fizisks stāvoklis, kura laikā cilvēks izjūt nekontrolējamu vēlmi pēc miega. Bieži vien šādos gadījumos cilvēki neapzināti aizmieg, veicot dažādus pienākumus vai darbus. Protams, lai neaizmigtu, ir iespējams izmantot dažādus īslaicīgas iedarbības līdzekļus, piemēram, kafiju, enerģijas dzērienus un citus, tomēr šāda veida palikšana nomodā nav nedz veselīga, nedz efektīva. Izmantojot īslaicīgas iedarbības līdzekļus, miegainība pazūd vien uz neilgu laiku, un tā rezultātā netiek atrisināta problēmas sakne – nepārvarama vēlme pēc miega. Lai šo problēmu efektīvi atrisinātu, vienīgā darbība, ko cilvēks var veikt, ir vienkārši izgulēties, jo ķermenis atrodas miega badā, un agri vai vēlu cilvēks aizmigs, iespējams, pat nepiemērotākajā brīdī. 
 


Miega diagnostika
Lai saprastu galveno iemeslu, kāpēc ikdienā nav iespējams kārtīgi izgulēties, ja iemesls nav naktsmaiņas vai citi iemesli, nepieciešams veikt profesionālu miega diagnostiku. Šādas procedūras laikā tiks noskaidroti visi fiziskie un emocionālie apstākļi, kuri varētu radīt miegainību ikdienā. Ir ļoti svarīgi apzināties arī cilvēka emocionālo stāvokli diagnostikas veikšanas laikā, jo, iespējams, miega bads ir izveidojies ne no ārējiem apstākļiem, bet no emocionāliem aspektiem. Tāpat būtu ieteicams izvērtēt visus iespējamos ārējos faktorus nepietiekamam miegam, jo, piemēram, maiņu darbs un nepietiekams miegs pēc darba ir ārējs faktors. Miega diagnostika ir pietiekami sarežģīts un izsmeļošs veids, kā pilnvērtīgi noskaidrot miegainības sakni un ar šo problēmu efektīvi tikt galā. 
 


Miegainība pie stūres
Miegainība var būt ļoti mānīgs un neizprotams stāvoklis, kas var ietekmēt ne tikai fizisko veselību, emocionālo stāvokli un dzīves kvalitāti kopumā, bet arī drošību. Miegainība pie stūres ir viena no izplatītākajām problēmām gados jaunu cilvēku vidū, jo ikdiena ir pārpildīta ar daudz un dažādiem pienākumiem, informāciju un pārdzīvojumiem, un ķermenis nakts laikā vai nu nespēj atslēgties no ikdienas, vai arī pats cilvēks neļauj sev aizmigt, turpinot darīt dažādus darbus. Miegainība pie stūres ir īpaši bīstama, jo, ja cilvēks piedzīvo tā saucamo "sekundes miegu", neapzināti aizmiegot uz pāris sekundēm, automašīna faktiski brauc nekontrolēta un pastāv liela iespēja iekļūt ļoti smagā avārijā, kuru cilvēks var pat nepamanīt. Lai izvairītos no miegainības, vadot transportlīdzekli, pirms braukšanas nepieciešams pilnvērtīgi izgulēties vai, ja miegainība iestājusies jau brauciena laikā, vajadzētu obligāti apstāties un pagulēt vismaz divdesmit minūtes. 

Vairāk informācijas: http://www.miegacentrs.lv/lv

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu