Vietējās ziņas

 • Kā rodas tulkojums?

  Tulkošana ir komplicēts process, kurā vienu tekstu pārveido uz citu tekstu, citā valodā. Ir jāsaglabā oriģinālteksta nozīme un tonis jeb intonācija, kas ir teju vai netverams lielums. Tulkojums ir veiksmīgs tikai tad, kad auditorijai iztulkotais teksts šķiet tikpat dabīgs, it kā būtu radīts mērķvalodā jau sākotnēji. Lasi rakstu un uzzini vairāk par tulkojuma radīšanu!

 • Datortehnika, apdrošināšana un garantija: svarīgi aspekti, kas jāizvērtē uzņēmējiem

  Mūsdienās datortehnika ir ikdienas sastāvdaļa gan darbā, gan atpūtā. Tomēr arī datortehnika var būt tikpat atšķirīga, cik darbības, ko ar to darām. Ne vienmēr tā pati ierīce, ko izmantojam mājās brīvajā laikā, ir ideāli piemērota darba vajadzībām, tāpēc nepieciešams atsevišķi izvērtēt, kādu tehniku izvēlēties darbam birojā. Šajā rakstā IT uzņēmums "Capital" stāsta par trīs populārākajiem tehnikas zīmoliem, ko izvēlas uzņēmēji, un ieskicē, kādas ir to priekšrocības un mīnusi.

 • 5 padomi, kā padarīt mājokli drošu

  Tuvojoties gadumijas svētkiem, prāts kļūst līksms un izklaidīgs, bet mēs paši – mazāk vērīgi un vairāk bezbēdīgi. Tomēr mājokļa drošība ir tēma, kas prasa pastiprinātu uzraudzību jebkurā gada laikā. Parūpēties, lai māja būtu drošībā, mums palīdz dažnedažādi rīki un ieradumi. Lasiet rakstu un uzziniet dažus no tiem, kas palīdzēs jums nosargāt savu mājokli!

 • Likteņdārzs – valsts un cilvēku likteņu satikšanās vieta3

  shutterstock.com

  Likteņdārzs atrodas uz Daugavas pussalas, kas radusies pēc Pļaviņu ūdenskrātuves izveides 1965. gadā, netālu no Kokneses pilsdrupām un Kokneses luterāņu baznīcas. Līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots par līdzekļiem, ko ziedojuši desmitiem tūkstošu cilvēku, kā arī daudzi uzņēmumi. Pirmie darbi dārzā sākti 2008. gadā, un projekts iecerēts kā dāvana Latvijas simtgadē 2018. gadā.

 • Pirmais Bībeles tulkojums latviešu valodā – Ernsta Glika Bībeles muzejs3

  shutterstock.com

  Ernsta Glika Bībeles muzejs atrodas Alūksnes pilsētā un ir vienīgais Latvijā un Baltijā, kas savā krājumā glabā 1694. gadā latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu. Muzejs ierīkots 1990. gadā ēkā blakus Alūksnes luterāņu baznīcai. Muzeja ekspozīcija veltīta pirmajam Bībeles tulkojumam latviešu valodā un tās tulkotājam, mācītājam Ernstam Glikam.

 • Rotaļlietas, kuras zēni priecāsies saņemt svētkos

  Dzimšanas diena, vārda diena, Ziemassvētki – visi bērni šajos svētkos gaida dāvanas, tāpēc vecākiem, radiem un draugiem ir jāpalauza galvas, ar ko tad šogad iepriecināt bērnu. Protams, vienas no kārotākajām dāvanām bērnudārza un sākumskolas vecuma bērniem ir tieši rotaļlietas. Un ne jau kuras katras, bet gan tās jaunākās un aktuālākās, kas bērna acīm liek iemirdzēties. 

 • Fiksētais un elastīgais elektrības tarifs – kuru izvēlēties

  Elektroenerģijas patērētājiem ir iespēja izvēlēties starp fiksētiem un elastīgiem cenu produktiem, atrodot savai mājsaimniecībai vai uzņēmumam finansiāli izdevīgāko piedāvājumu. Katram no šiem tarifu veidiem ir gan savas priekšrocības, gan riski. Izvērtējot savu individuālo situāciju un vajadzības, kā arī izprotot katru no šiem produktiem, iespējams izdarīt gudrāko izvēli.

 • Vidzeme – tās tradicionālie ēdieni1

  Miguel Angel Alvarez Bernardo/ flickr.com

  Vidzeme ir reģions, kas zināms ar tā vijīgām un gleznainām upēm, ielejām un pakalniem, plašiem un bagātiem mežiem, vecām pilsētām un skaistu arhitektūru, kā arī vidzemniekiem – cilvēkiem, kas par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata tieši savu ģimeni un visus Latvijas iedzīvotājus.

 • Mākslīgā akmens virsmas virtuvē – praktiski un gaumīgi

  Mākslīgais akmens ir akrila bāzes kompozītmateriāls, ko arvien biežāk izvēlas tieši virtuves virsmām un dažādiem šīs zonas interjera risinājumiem, jo tam ir īpaši augsta fiziskā un ķīmiskā noturība. Mākslīgā akmens īpašības ir lieliski piemērotas tieši virtuvei un tās specifiskajām vajadzībām. Protams, šis materiāls arī spēj piedāvāt modernus dizaina risinājumus. Uzziniet vairāk par mākslīgā akmens virsmām tālāk rakstā.

 • Kādēļ gan nelielam, gan vidējam, gan lielam biznesam nepieciešami tulkošanas pakalpojumi?

  Pašlaik patērētāji arvien vairāk izmanto internetu un digitālos resursus, lai atrastu informāciju par precēm un pakalpojumiem, lai atrastu uzņēmumu, veikalu vai aptieku. Drukāto avīžu un katalogu laiks ir pagājis. Kad cilvēks meklē informāciju par produktu vai pakalpojumu, viņš meklē pakalpojumus Google. Lai to izdarītu, arvien vairāk mazu un lielu uzņēmumu mēģina savu biznesu pārnest uz internetu. Arī uzņēmumi, uzsākot uzņēmējdarbību, vispirms izveido mājaslapu.