Vietējās ziņas

 • Baltijā lielākais dzirnavu ūdensrats – Ieriķu dzirnavu dabas taka

  Evija/flickr.com

  Ieriķu dzirnavas ir neskartas dabas apņemts parks Amatas novadā, Gaujas Nacionālā parka teritorijā, kam cauri plūst straujā, ūdenskritumiem bagātā Melderupīte. Pirmo reizi Ieriķu dzirnavas Ieriķu muižas kartē parādās jau 1681. gadā, un vēl mūsdienās var lepoties ar vairāk nekā 350 gadu vecajiem dzirnavu mūriem; šis piemineklis ir iekļauts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā. Ieriķos daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu – Ieriķu dzirnavas un dabas takas.

 • Lāzera procedūras ādas veselībai un skaistumam klīnikā "Era Esthetic"

  Lāzerdermatoloģijas klīnika "Era Esthetic" piedāvā jaunākās tehnoloģijas un metodes, ar kurām rūpēties par ādas veselību un skaistumu. Klīnikas pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs – pieejamas daudzveidīgas lāzerdermatoloģijas un estētiskās dermatoloģijas procedūras, kas gan palīdz likvidēt un ārstēt ādas nepilnības, gan aizkavēt un novērst novecošanās procesus un to radītās sekas. 

 • Etnogrāfiskie tautastērpi Vidzemē – kādi tie bija?2

  shutterstock.com

  Vidzeme ir reģions, kas pazīstams ar gleznainām upēm, daudzām ielejām un pakalniem, plašiem un bagātiem mežiem, vecām pilsētām un skaistu arhitektūru, kā arī vidzemniekiem – cilvēkiem, kas par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata tieši savu ģimeni un visus Latvijas iedzīvotājus. Vidzemniekiem, protams, ir arī savi tradicionālie tautastērpi, ko tie valkāja un vēl arvien valkā dažādos godos.

 • Krimuldas muižas pils – viens no spilgtākajiem klasicisma stila villu arhitektūras paraugiem Latvijā

  michael.berlin/flickr.com

  Krimuldas muiža atrodas Gaujas senlejas malā, netālu no Siguldas pilsētas, savukārt netālu no muižas atrodas senākās Krimuldas viduslaiku pils drupas. Krimuldas muiža kā firstu Līvenu dzīvojamā māja celta ap 1822. gadu, un šī celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras paraugiem Latvijā. Muiža šobrīd darbojas kā sertificēta rehabilitācijas iestāde, piedāvājot arī ēdināšanas un nakšņošanas pakalpojumus.

 • Gaujienas muižas apbūves ansamblis – vieta, kur reiz mitis leģendārais komponists Jāzeps Vītols2

  Bernhard Waldmann/flickr.com

  Gaujienas muižas ansamblis atrodas Apes novada Gaujienas pagasta Gaujienā. Visvecākā no ēkām, kas saglabājušās līdz mūsdienām, ir muižas klēts, kuras jumta vējrādī redzams gada skaitlis 1788. Ap šo pašu laiku ir celts arī spirta brūzis, no kura palikušas vien drupas. Visskaistākā un jaunākā no muižas ansambļa ēkām ir jaunā pils, kuras celtniecību barons Jūliuss fon Vulfs noslēdza 1850. gadā. Gaujienas muižas komplekss ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Jumta logi ienesīs gaismu un plašumu jūsu mājas mansardā

  Dzīvojamās telpas, kas ierīkotas mājas mansardā, saistās ar romantiku, omulību un ir lielisks veids, kā paplašināt mājokļa platību, neveidojot tam piebūves. Mansards var būt jau iekļauts mājas projektā kā pilnvērtīga apdzīvojama zona, vai arī iespējams pārbūvēt bēniņus, ja konstrukcija un izmēri to atļauj. 

 • Mieru neradušie gari Dzērbenes pilsmuižā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagasta centrā Dzērbenē atrodas 18. gadsimta beigās klasicisma stilā celtā Dzērbenes pils muižas kungu māja. Tā būvēta agrākās, 14. gadsimtā celtās un 1577. gadā nopostītās, Dzērbenes viduslaiku mūra pils vietā. 2010. gadā veikta iekštelpu rekonstrukcija un fasādes restaurēšana, un šobrīd Dzērbenes pilī atrodas pagasta padome, tautas nams, mūzikas skola un kafejnīca. 

 • Velna acis jeb Ungurpils peldošās salas

  Lisa Foster/flickr.com

  Ungurpils dzirnavu ezers Alojas novadā, kura kopējā platība ir ap 30 hektāriem, ir mākslīgi veidots, uzpludināts ezers, tomēr katru pavasari, atmostoties dabai, fascinē kā vietējos, tā iebraucējus ar kādu unikālu parādību – savām peldošajām salām –, ko apvij arī dažādas teikas, kas saistītas ar to izcelsmi. Kopš 1977. gada ūdenskrātuve kopā ar apkārtējo dabas ainavu ir valsts nozīmes aizsargājamais objekts.

 • Kā rodas tulkojums?

  Tulkošana ir komplicēts process, kurā vienu tekstu pārveido uz citu tekstu, citā valodā. Ir jāsaglabā oriģinālteksta nozīme un tonis jeb intonācija, kas ir teju vai netverams lielums. Tulkojums ir veiksmīgs tikai tad, kad auditorijai iztulkotais teksts šķiet tikpat dabīgs, it kā būtu radīts mērķvalodā jau sākotnēji. Lasi rakstu un uzzini vairāk par tulkojuma radīšanu!

 • Datortehnika, apdrošināšana un garantija: svarīgi aspekti, kas jāizvērtē uzņēmējiem

  Mūsdienās datortehnika ir ikdienas sastāvdaļa gan darbā, gan atpūtā. Tomēr arī datortehnika var būt tikpat atšķirīga, cik darbības, ko ar to darām. Ne vienmēr tā pati ierīce, ko izmantojam mājās brīvajā laikā, ir ideāli piemērota darba vajadzībām, tāpēc nepieciešams atsevišķi izvērtēt, kādu tehniku izvēlēties darbam birojā. Šajā rakstā IT uzņēmums "Capital" stāsta par trīs populārākajiem tehnikas zīmoliem, ko izvēlas uzņēmēji, un ieskicē, kādas ir to priekšrocības un mīnusi.