Banner 980x90

Rīgā taps jauni augsto tehnoloģiju uzņēmumi 

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Jau 6. un 7.novembrī Rīgas Tehniskās Universitātes Arhitektūras un Pilsētplānošanas fakultātē norisināsies biznesa uzsākšanas platformas "Commercialization Reactor "organizētā konference "10th Comercialization Reactor Ignition Event".

Konferencē pulcēsies zinātnieki un potenciālie uzņēmēji, lai radītu jaunus, globālajā tirgū konkurētspējīgus augsto tehnoloģiju uzņēmumus, pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informē "Baltic International Bank" Mārketinga un komunikācijas pārvaldes vadītāja Antra Laumane.

Jauno uzņēmumu izveides platformu "Commercialization Reactor" jau vairākus gadus atbalsta AS"Baltic International Bank". Piecu darbības gadu laikā "Commercialization Reactor ir radījusi 30 augsto tehnoloģiju uzņēmumus. Pirmajos četros platformas pastāvēšanas gados jaunajos zinātnes uzņēmumos kopumā investēti aptuveni 3 miljoni eiro, bet pēdējā gada laikā investīcijas bijušas krietni apjomīgākas - aptuveni 2 miljoni eiro.

"Tieši spēcīgi nišas uzņēmumi ir tas, ar ko mums jācenšas konkurēt starptautiskajā arēnā. Globālās investīciju tendences pierāda, ka pasaules turīgie iedzīvotāji ir ieinteresēti ieguldīt savus līdzekļus ilgtspējīgos projektos, kas balstīti tehnoloģijās, sniedz labumu sabiedrībai un apkārtējai videi. Otra izteikta tendence – kapitāla pārvaldīšanā zūd ģeogrāfiskās robežas. Lielākā mērā nekā jebkad agrāk Latvijas uzņēmējiem ir iespējas piesaistīt starptautisku investoru uzmanību un radīt unikālu produktu, ar ko konkurēt pasaulē," skaidro platformas atbalstītāja,"Baltic International Bank" valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka.

Jauno uzņēmumu platformas "Commercialization Reactor" galvenais mērķis ir dot iespēju satikties zinātniekiem un uzņēmējiem, palīdzēt tiem saprast vienam otru un piesaistīt sākotnējās investīcijas uzņēmuma dibināšanai. Pēc Commercialization Reactor pasākuma tiek veidots proto-uzņēmums un izstrādāta sākotnējā biznesa attīstības stratēģija. Nākamo sešu mēnešu laikā jaunais uzņēmums attīstās platformas paspārnē un saņem atbalstu no mentoriem, lai sagatavotos tālākai finansējuma piesaistei. Platformas ietvaros tiek piesaistīts pirmssēklas kapitāls, ar kura palīdzību jaunais uzņēmums var nostiprināties un domāt par plašāku investīciju piesaisti riska kapitāla fondos, bankās un citās investīciju platformās.

"Baltic International Bank", kas savā darbībā fokusējas uz ilgtspējīgu investīciju projektu atbalstīšanu, piesaista investoru līdzekļus un iegulda tos Latvijas un ES biznesa projektos, augstu vērtē zinātnē balstītu uzņēmumu rašanos. "Pēdējo desmit gadu laikā ievērojami pieaudzis ieguldījumu apjoms alternatīvajos investīciju projektos, tai skaitā – jaunos uzņēmumos. Arī mēs savā ikdienas darbībā redzam, ka klientu interese pēc alternatīviem ieguldījumiem biznesa projektos pieaug. Investori ir gatavi ieguldīt gan enerģētikas, gan medicīnas jomās, gan tradicionāli arī informācijas tehnoloģijās. Taču uzņēmējiem ir jādomā par to, kā uzlabot projektu kvalitāti, lai biznesu padarītu pievilcīgāku investoru acīs. To lieliski palīdz izdarīt "Commercialization Reactor" un viņu organizētie pasākumi," uzsver Ilona Guļčaka.

Cilvēki, kuri vēlas uzsākt savu biznesu, izmantojot jaunākos zinātnisko sasniegumus, aicināti pieteikties konferencei "10th Commercialization Reactor Ignition Event" platformas mājas lapā http://www.commercializationreactor.com.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)