"SEB bankas" prezidente: Nepieciešama efektīvāka metode Latvijas apsaimniekošanai
Urbanizācija ir globāla - visā pasaulē vairāk attīstās lielākas pilsētas, kas spēj radīt pievienoto vērtību, un arī Latvijā nepieciešama efektīvāka metode valsts apsaimniekošanai, intervijā "Rietumu radio" sacīja "SEB bankas" prezidente Ieva Tetere.
"Skatoties uz mūsu reģionālo dalījumu, jāsecina, ka tas nav pats efektīvākais veids - tik mazu valsti sadalīt tik daudzos novados un uzturēt tik daudz novadu saimnieku..." sacīja Tetere.
Pēc viņas teiktā, bankas novērojumi liecina, ka Latvijā vairāk attīstās tās pilsētas, kuras rada pievienoto vērtību, un aktīvākās pilsētas ir Rīga, Liepāja, Jelgava un Valmiera. Viņasprāt, piesliešanās lielpilsētai ir vispārēja tendence un tā jāņem vērā, izstrādājot jauno administratīvi teritoriālo reformu.
"Tajā pat laikā - kas to vērtību rada? Tie ir pilsētu iedzīvotāji. [..] Attīstās tās pilsētas, kurās jau ilgstoši saimnieko labi saimnieki," sacīja Tetere, norādot, ka saimnieciskajai stratēģijai jābūt ilgtermiņa un "ļoti bieži to nodrošina tad, ja saimnieki nemainās".
Viņa arī uzsvēra, ka valstij un pašvaldībām vajadzētu veicināt uzņēmēju iespējas nopelnīt, jo tas dod iespēju arī apkārtējiem veidot jaunu biznesu.
"Piemēram, pilsētās uzceltas jaunas koncertzāles, kas ir ļoti daudz kritizētas, un vienmēr mums gribas mazliet skeptiski paskatīties uz to, vai šīs koncertzāles bijušas vajadzīgas. Tajā pat laikā šīs koncertzāles noteikti piesaista tūristus, apmeklētājus, kas dod iespēju pārējiem uzņēmējiem nopelnīt. Un tā šī pilsēta arī vairāk attīstās," skaidroja Tetere.
Uz sarakstu