Banner 980x90

Kādu sporta veidu ir vērts izmēģināt?

Gadu mijā domās atskatāmies uz pagājušo gadu un novērtējam, cik patiesi un motivēti esam bijuši, īstenojot savas personiskās iepriekšējā gada apņemšanās. Reti kurš no mums vismaz reizi dzīvē nav apņēmies īstenot vienu no populārākajām – sākt sportot un dzīvot veselīgāk. Taču ļoti bieži šie plāni tā arī paliek nerealizēti. Kāpēc mūsu lielā apņemšanās izrādās tik nenoturīga dažādu apstākļu priekšā?

Svarīgākais dzinulis ir motivācija, kad dari lietas ar izpratni un apzināti virzies uz mērķi. 

Kā sev palīdzēt, lai motivācija nezustu un gūtu rezultātu?

Varbūt tas izklausās dīvaini, bet dažkārt atliek uzvilkt sporta apavus un treniņa tērpu un vienkārši sākt. Svarīgi ieklausīties savā ķermenī, izjust jaunās kustības un sajūtas, bet pēc treniņa apzināt gandarījumu vai pat vieglo eiforiju, ar ko ķermenis jūs atalgo par grūto darbu. Ar laiku tieši šī sajūta liks pieturēties pie savas apņemšanās un virzīties uz rezultātu.

Ja tieši šobrīd esat nolēmuši sākt sportot, tad vispirms būtu jāsāk ar vispārējās fiziskās sagatavotības nostiprinošiem treniņiem, pielāgojot treniņa slodzi un intensitāti savām iespējām. Nav vērts savu apņemšanos nokaut ar augstas intensitātes treniņiem un pārmērīgām slodzēm. 

Iesākumā labākie ir grīdas tipa treniņi, kas paredzēti muguras, krūšu, plecu, kāju, vidukļa muskuļu trenēšanai un locītavu nostiprināšanai. Ja saprotat, ka trenēšanās vienatnē nav jums piemērota, bet negribas arī doties uz sporta klubu, tad ir iespēja pievienoties dažādām āra grupām, kas darbojas apkārtnē. 

Lūk, daži ieteikumi, kas varētu palīdzēt darbā ar sevi!

  • Plānojot nedēļu, sporta nodarbības iekļaujiet savu uzdevumu saraksta augšdaļā – tas ir laiks sev, kam jākļūst par nedēļas prioritāti.
  • Nesportojiet vienatnē! Ja iespējams dariet to kopā ar vēl kādu.
  • Ja kaut kas nepatīk, tad to nedariet! Visticamāk, jūs turpināsiet nodarboties ar sportu, ja darīsiet to pēc savas vēlēšanās, nevis citu cilvēku ietekmēts.
  • Izmantojiet pozitīvo domāšanu, lai vārdi “gribu sportot” kļūtu par jūsu ikdienas mantru.
  • Arī dienās, kad viss šķiet slikti un nav spēka fiziskām aktivitātēm, izdariet pašu mazumiņu, pierādot vispirms jau sev, ka spējat turēt solījumu.

Īstenojot šos mazos soļus, jau pēc pāris mēnešiem jūs sapratīsiet, ka regulāra sportošana ne tikai stiprina jūsu organismu un dod daudz pozitīvu emociju, bet arī veido jaunas prasmes, kas var palīdzēt īstenot arī citus dzīves mērķus.

Sportošana ilgtermiņā

Uzsākot treniņus, jāpieņem, ka tās ir aktivitātes uz mūžu. Ja ir iemīlēts sportošanas process, tad nav grūtību tam veltīt daļu sava laika. Savukārt ārējās ķermeņa aprišu izmaiņas būs tikai patīkams bonuss uzlabotai pašsajūtai  un veselībai.

Brīdī, kad jūtaties fiziski spēcīgi, rodas dabīga vēlme palielināt slodzi vai izmēģināt spēkus kādā sev tīkamā sporta veidā. Bez vajadzīgajām zināšanām pašam grūti izveidot treniņu plānu, tādēļ vislabāk turpināt trenēties profesionāla trenera vadībā. Tie var būt grupu vai individuālie treniņi. Pajautājiet, vai gribat nodarboties individuāli, sacensties pārī vai iesaistīties komandu sportā? Skvošs vai mazāk zināmais padels būs ļoti piemērots, ja azartu sagādā sacenšanās un tiecaties pēc individuālām uzvarām. Turpretī komandu sporta veidi ļaus attīstīties ne tikai fiziski, bet arī emocionāli, kļūt sociāli atvērtākiem. Iespējams, jūsu apkārtnē ir iespēja trenēties arī kādā no komandu sporta veidiem. 


Savs piemērs noteikti ietekmēs arī pārējos ģimenes locekļus. Bērni redzēs, ka trenēties un nodarboties ar sportu tikpat saprotami kā ēst un gulēt. Sportojiet kopā un izvēlieties kādu sporta veidu, kas varētu kļūt par bērnu aizraušanos turpmākos gadus. Šobrīd “uz viļņa” Latvijā ir florbols, kas ir ļoti ātra, dinamiska un emocijām piesātināta spēle, kurā trenēties jau iespējams no četru gadu vecuma.

 

Inventāru un apģērbu individuālajiem un komandas sporta veidiem var iegādāties 220.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu