Alūksnes novadā atklāts Kornetu skatu tornis

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26.septembrī, Alūksnes novada Veclaicenes pagastā tika atklāts Kornetu skatu tornis. 

Kā pilsētas informācijas portāls Aluksne24.lv uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē, tas tapis ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta" ietvaros.

Kornetu torņa būvniecība izmaksājusi aptuveni 140 000 eiro. 


"Šoruden teju visā Latvijā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, dabas un nacionālajos parkos u.c., tūristi tiks aicināti jaunā kvalitātē. Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde īsteno projektu, kuras ietvaros šogad tiek izbūvēta un atjaunota dabas tūrisma infrastruktūra vairāk nekā 4 miljonu apmērā. Mums ir gandarījums, ka daļa no šī atbalsta nonākusi arī Veclaicenes pusē, kas ir viena no gleznainākajām Latvijas vietām. Drusku pilskalna apmeklējums un skats no Kornetu torņa ir lieliska alternatīva tradicionālajiem tūristu galamērķiem – īpaši zelta rudens laikā. Paldies Alūksnes novada pašvaldībai un Veclaicenes pagasta pārvaldes par sadarbību dabas teritoriju apsaimniekošanā un tūrisma attīstībā šajā vietā," uzrunājot klātesošos, sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Skatu tornis dabas liegumā "Korneti - Peļli" ir 27 metru augsts, tā būvniecībā izmantota metāla - koka konstrukcija, kas nodrošinās objektam ilgāku kalpošanas mūžu un izturību. No torņa Drusku pilskalna dabas takas apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā un pat redzēt Munameģi. Jāpiebilst, ka gleznainajā apkārtnē ir četras dabas takas, kas ļauj apskatīt iespaidīgo "Kornetu - Peļlu" gravu, ielejas, ezerus un pakalnus.

"Veclaicene ir viens no mūsu novada gleznainākajiem pagastiem. Ar šo teritoriju pašvaldība saista arī tūrisma attīstības mērķus. Veclaicenieši paši jau ir daudz darījuši, lai šo apvidu veidotu tūristiem interesantu, ko vēl vairāk veicinās šis jaunais skatu tornis. Tādēļ Alūksnes novada pašvaldības vārdā paldies Dabas aizsardzības pārvaldei par šo veikumu! Ņemot vērā to, ka Veclaicene atrodas pie Latvijas un Igaunijas robežas, domāju, ka skatu tornis būs interesants objekts abu valstu iedzīvotājiem," atklājot objektu, pauda Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde šogad teju visā Latvijā ierīko un atjauno dabas tūrisma infrastruktūru. Dažādās īpaši aizsargājamas dabas teritorijās tiek veidotas laipas, tiltiņi, gājēju takas, norobežojumi un veikta skatu toņu, platformu būvniecība. Pie atsevišķiem infrastruktūras objektiem tiek izvietotas atkritumu urnas un tualetes. Top informācijas stendi un norāžu zīmes, tajā skaitā arī īpaši aizsargājamo dabas teritoriju robežzīmes. Tiks izveidoti stāvlaukumi un sakārtoti piebraucamie ceļi.