Banner 980x90

"Jūrmalas siltums" iegulda 7,1 miljonu eiro siltumapgādes attīstībā

AS "SEB banka" noslēgusi līgumu ar Jūrmalas pašvaldības uzņēmumu "Jūrmalas siltums" par 7,1 miljona eiro finansējuma piešķiršanu projektu "Siltumtīklu jaunbūve un rekonstrukcija" un "Centralizētās Kauguru rajona katlu mājas ar biomasas (šķeldas) kurināmo jaunbūve" īstenošanai Jūrmalā, informē banka.

Projektu mērķis ir siltumtrašu un jaunas ar šķeldu kurināmas katlumājas izbūve Kauguros, lai nodrošinātu Jūrmalas iedzīvotājus ar ekonomiski izdevīgākiem apkures un siltā ūdens apgādes pakalpojumiem. Veiksmīgā projektu īstenošanas rezultātā nākamajās apkures sezonās siltumenerģijas tarifs Jūrmalas pilsētā varētu samazināties par 4-7%. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonds.

"Jūrmalas apkures sistēmai steidzami bija nepieciešami uzlabojumi, lai samazinātu siltuma zudumus un piedāvātu iedzīvotājiem zemāku siltumenerģijas tarifu. Lai sasniegtu šos mērķus, ir nepieciešami lieli finanšu ieguldījumi, tādēļ tika nolemts izsludināt konkursu aizdevuma saņemšanai ES līdzfinansētajiem investīciju projektiem, kā rezultātā tika noslēgts kredīta līgums ar "SEB banku" par 7,1 miljona eiro finansējuma piešķiršanu. Šobrīd projekti tiek veiksmīgi īstenoti un tos pabeigt plānots šā gada decembrī," norāda "Jūrmalas siltuma" valdes priekšsēdētājs Zigurds Starks.

Kohēzija fonda atbalsts projektam "Siltumtīklu jaunbūve un rekonstrukcija" veido 32% no kopējām projekta izmaksām, savukārt projektam "Centralizētās Kauguru rajona katlu mājas ar biomasas (šķeldas) kurināmo jaunbūve" atbalsts ir 40% no kopējām projekta izmaksām. Projektu izmaksas, kurās netiek saņemts Kohēzija fonda atbalsts", Jūrmalas siltums" plāno segt ar saviem naudas līdzekļiem, atmaksājot "SEB bankas" izsniegto kredītu nākamajos gados.

"Esam gandarīti, ka "Jūrmalas siltums" ir izvēlējies "SEB banku" par savu finanšu partneri, attīstot videi draudzīgu un ilgtspējīgu apkures infrastruktūru Jūrmalā. Pievienoto vērtību no šī projekta varēs sajust arī Jūrmalas iedzīvotāji - uzlabojot siltumtrašu efektivitāti un pārejot uz tepat Latvijā ražotu biomasas kurināmo, uzņēmums spēs efektīvāk īstenot savu uzdevumu - nodrošināt Jūrmalas iedzīvotājus ar apkuri un silto ūdeni," uzsver "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

Projekta īstenošana patlaban virzās uz priekšu - jau ir izbūvēts šķeldas uzglabāšanas laukums Kauguros un pasūtītas katlumājas iekārtas. Gandrīz ir pabeigti siltumtrašu izbūves un rekonstrukcijas darbi, un ir sākti pasākumi saistībā ar jaunās katlumājas būvniecību, un pilnvērtīga jaunās katlumājas ekspluatācija tiks sākta 2016./2017.gada apkures sezonā.

Īstenojot šo projektu, tiks samazināta uzņēmuma "Jūrmalas siltums" atkarība no dabasgāzes kā kurināmā resursa, un par 40% pieaugs atjaunojamo resursu īpatsvars uzņēmuma energobilancē. Turklāt oglekļa dioksīda (CO2) emisiju apjoms Jūrmalas pilsētā tiks samazināts par vismaz 12%. Jaunajā katlumājā plānots uzstādīt divus šķeldas apkures katlus (katrs ar piecu megavatu (MW)) un dūmgāzu kondensatoru (divi MW).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)