Jāzepa Vītola memoriālais muzejs "Anniņas"

1922. gadā komponistam Jāzepam Vītolam Latvijas valdība piešķīra par lieliem nopelniem latviešu mūzikas attīstībā bijušo aldara māju, dīķi, pusi no muiżas dārza un nelielu lauksaimniecībā izmantojamas zemes gabalu. Kopš tā laika 20 gadus komponists ar dzīvesbiedri Anniju savās "Anniņās" pavadīja vasaras un bieżi vien arī svētku brīvdienas.

1944. gada rudenī Vītolu pāris devās tālajā trimdā. 1961. gadā šeit tika iekārtots Jāzepa Vītola piemiņas muzejs, atjaunota komponista darba istaba. 1988.gada aprīlī ugunsgrēkā gāja bojā liela daļa memoriālo priekšmetu. Tagad "Anniņas" ir atjaunotas, atkal darbojas komponista memoriālais muzejs, iekārtota J. Vītola darbistaba. Daudzus izcilā skaņraża personiskos priekšmetus un fotogrāfijas muzejam dāvinājuši Annijas Vītolas māsas bērni. Apkārtnē ir daudz kultūrvēsturisku vietu: Livonijas ordeņa pilsdrupas, baronu Vulfu muiżas komplekss ar vairāk kā 10 ēkām un parku, gleznainas dabas ainavas, ģeoloģiski objekti – dolomīta atsegumi, krasta kritenis, jeb "ūdensrijējs" – upe, kas pazūd pazemē, tautas dzejnieka O. Vācieša takas. Katru vasaru jūlijā notiek J. Vītola Dziesmu diena.

Adrese: "Anniņas", Gaujiena, Gaujienas pagasts, Apes novads, LV-4339
Tālrunis: +371 29247772
Mājaslapa: www.apesnovads.lv
E-pasts: muzejs@gaujiena.lv
GPS koordinātes: 57.5130143, 26.3963739

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)