Kvalitatīvi akumulatori automašīnai par izdevīgu cenu

Tagad, kad ziemas sezona jau durvju priekšā, ir īstais brīdis pārbaudīt, kādā stāvoklī ir jūsu automašīnas akumulators, un nepieciešamības gadījumā veikt tā apkopi vai nomaiņu pret jaunu. Automašīnu akumulatori ir vienas no tām detaļām, kas savu darbspēju zaudē jau pāris gadu laikā, tāpēc ir jāmaina diezgan regulāri. Atkarībā no akumulatora kvalitātes un auto lietošanas paradumiem akumulators var kalpot no diviem līdz pieciem un nedaudz vairāk gadiem.

Pazīmes, kas var liecināt, ka jāmaina akumulators
Par akumulatora nolietojumu var liecināt dažādas pazīmes. Tomēr jāatceras, ka konstatējot vienu vai vairākas no šīm pazīmēm, vēlams veikt arī detalizētāku auto pārbaudi, lai pārliecinātos, ka pie vainas tiešām akumulators. Var gadīties, ka šie simptomi signalizē arī par citu auto mezglu bojājumiem. Tipiskas pazīmes, kas var norādīt uz akumulatora nolietojumu, ir:

  • akumulatora brīdinājuma signāls auto panelī;
  • grūtības iedarbināt auto dzinēju;
  • strauja akumulatora izlādēšanās aukstajā laikā;
  • traucēta elektronikas un apgaismojuma darbība;
  • korozija un bojājumi uz akumulatora virsmas, savienojumiem.

Protams, ne vienmēr šajos gadījumos uzreiz vajadzīga akumulatora nomaiņa. Var pietikt arī ar akumulatora apkopi vai papildu uzlādi, bet, ja tas tikai īslaicīgi atrisina problēmu vai neuzlabo situāciju nemaz, tad skaidrs, ka būs vien jāmeklē jauns akumulators.

Kā iegādāties savam auto piemērotu akumulatoru
Iegādājoties jaunu akumulatoru savai automašīnai, jāņem vērā daži būtiski faktori, kas attiecas gan uz paša akumulatora, gan automašīnas parametriem.

  • Izmērs. Dažādiem automašīnu modeļiem atšķiras akumulatoru izmēri (platums, augstums, garums). Tam nepieciešams pievērst uzmanību, lai akumulatoru varētu uzstādīt tam paredzētajā vietā bez grūtībām. Vislabāk vadīties pēc iepriekšējā akumulatora izmēriem vai veikt meklēšanu pēc auto modeļa.
  • Skavu novietojums. Jāpievērš uzmanība arī akumulatora novietojumam automašīnā, jo var gadīties, ka, piemēram, Japāņu automašīnā skavu novietojums atšķiras no Eiropā ražotajām automašīnām, līdz ar to akumulatoru nevar uzstādīt plusa un mīnusa klemmju novietojuma dēļ.
  • Jauda jeb ietilpība. Svarīgi ir izvēlēties optimālas ietilpības akumulatoru, kas atbilst konkrētā auto modeļa vajadzībām un ražotāja rekomendācijām. Par lielāku ietilpību var domāt, ja ir specifiski izmantošanas nosacījumi, piemēram, operatīvais transports, taksometri, apsardze. 55–70 Ah – standarts maziem un vidējiem automobiļiem, 70–90 Ah īpaši jaudīgiem vai apvidus, 90 + Ah lieljaudas automašīnām.
  • Auksta motora iedarbināšanas strāva. Lai ziemā nebūtu bažu par auto veiktspēju, būtiski izvēlēties akumulatoru ar lielāku auksta motora iedarbināšanas strāvu. Ja automašīna atvesta no Centrāleiropas, tad sākotnēji tā var būt aprīkota ar akumulatoru, kam šis rādītājs ir zemāks. Šeit tāds akumulators nespēs pilnvērtīgi veikt savu darbu. Pērkot jaunu akumulatoru, tas jāņem vērā.

“Riepu Garāžā” pieejami auto akumulatori plašā izvēle
Vadošā riepu un disku mazumtirgotāja “Riepu Garāžas” preču sortimentā pieejami arī kvalitatīvi akumulatori automašīnai. Uzņēmumam ir vairāki servisi Rīgā un interneta veikals riepugaraza.lv, kur iespējams izvēlēties un iegādāties savām vajadzībām piemērotu akumulatoru par izdevīgu cenu. Pieejamas preces no tādiem uzticamiem zīmoliem kā Deta, Exide, Duracell, Tudor, Sznajder, Autostar un citiem. “Riepu Garāža” nodrošina arī veco akumulatoru utilizāciju, tāpēc, iegādājoties jaunu akumulatoru, veco var atstāt un neraizēties par tā atbilstošu un drošu likvidēšanu. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu