Vējonis aicina būt lepniem par neatkarības gados paveikto

Raimonds Vējonis/ Foto: Toms Kalniņš/ Valsts prezidenta kanceleja
Raimonds Vējonis/ Foto: Toms Kalniņš/ Valsts prezidenta kanceleja

Atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas "de facto" gadadienu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina būt lepniem par līdz šim paveikto, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Prezidents atgādina, ka pirms 24 gadiem 21.augustā tika skaidri un nepārprotami novilktas ģeopolitiskās robežas un iezīmētas pamatvērtības. "Šodien mēs varam būt lepni ar paveikto. Mēs esam sekmīgi atjaunojuši un nostiprinājuši savu valsti, pieaug mūsu labklājība un iespējas, mēs esam atgriezušies starptautiskajā sabiedrībā un kļuvuši par pilntiesīgu Eiropas Savienības un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsti," apsveikumā pauž Vējonis. Viņš piebilst, ka pirms 24 gadiem šie sasniegumi liktos tikai kā tāls sapnis, tomēr šodien tā ir realitāte.

Aizvadītais gadsimts ir mācījis, ka neatkarība un pašiem sava valsts nav pašsaprotamība. Prezidents uzsver, ka katrai paaudzei ir jābūt gatavai strādāt kopējam labumam, ieguldīt sevi valsts izaugsmē un nepieciešamības gadījumā aizstāvēt savu valsti.

Tuvojoties valsts simtgadei, Vējonis aicina ikvienu strādāt kopīgi pie tā, lai Latvija būtu vēl sekmīgāka un stiprāka. "Leposimies ar mūsu valsti un strādāsim, lai mūsu bērni un bērnu bērni būtu vēl lepnāki par Latviju - mūsu kopīgo valsti!" aicina prezidents.

Šodien aprit 24 gadi, kopš Latvija Republikas Augstākā Padome pieņēma konstitucionālo likumu "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" un līdz ar to beidzās 1990.gada 4.maijā pieņemtajā deklarācijā "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" noteiktais pārejas periods valstiskās neatkarības atjaunošanā.

Viss par: Latvijas ziņas