Ātrais kredīts bez ķīlas – atbildes uz 7 aktuālākajiem jautājumiem

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Nav jākaunas nezināt, ir jābūt drosmīgam uzdot jautājumus un noskaidrot atbildes! Tas attiecas kā uz dažādām mācību tēmām skolā un darba uzdevumu precizējumiem, tā arī uz aizdevumu veidiem. Tieši tādēļ droša aizdevēja Credit24.lv speciālisti ir apkopojuši 7 potenciālo kredītņēmēju aktuālākos jautājumus, kuru priekšmets ir ātrais kredīts bez ķīlas, un snieguši uz tiem skaidras un vienkārši saprotamas atbildes. Laiks iepazīties ar jautājumiem un atbildēm uz tiem! Esi gatavs?

1. Kas īsti ir ātrais kredīts bez ķīlas?
Tas ir neliela apjoma naudas aizdevums (parasti līdz 350–425 eiro) uz īsu laiku (galvenokārt līdz 30 dienām), kura iegūšanai nav nepieciešams ieķīlāt savu kustamo vai nekustamo īpašumu, kā arī nav vajadzīgs galvotājs. Vienīgais nodrošinājums, kas vajadzīgs aizdevējiem – zināt, kāds ir Tavu regulāro ikmēneša ienākumu apmērs.

2. Kādi vēl ir kredītu bez ķīlas veidi?
Ātrie kredīti nav vienīgais aizdevumu veids, kura iegūšanai nav vajadzīgs ieķīlāt īpašumu. Kopā tie ir trīs veidi, kur papildus ātrajiem kredītiem ir arī:
kredītlīnija;
• patēriņa kredīts.

Abi šie aizdevumu veidi ir pieejami dažu tūkstošu eiro apmērā ar atmaksas termiņu līdz trim gadiem, taču to atšķirība ir tajā, ka patēriņa kredīta gadījumā jāatmaksā ir visa piešķirtā summa, taču kredītlīnijas gadījumā jāatmaksā tikai reāli izlietotā nauda.

3. Kam drīkst izmantot ātros kredītus bez ķīlas?
Īstermiņa aizdevumi jeb ātrie kredīti ir piemēroti neparedzētu izmaksu segšanai, kuras turklāt nevar atlikt uz vēlāku, piemēram:
• radušās negaidītas veselības problēmas;
• pēkšņi salūzis auto, kas nepieciešams darba vajadzībām;
• jāveic steidzams, neatliekams remonts, piemēram, dzīvoklī plīsis centrālais ūdensvads;
• aizkavējusies alga, tādēļ trūkst naudas izdzīvošanai (pārtikas iegādei) vai neatliekamu rēķinu apmaksai.

Ja vēlies veikt lielāka apjoma remontdarbus, izvēlies patēriņa kredītu, kredītlīniju vai kapitālā remonta gadījumā hipotēku, taču tās saņemšanai jau būs vajadzīga ķīla vai galvotājs.

4. Vai drīkst aizņemties ātro kredītu, lai atmaksātu citu aizdevumu?
Nē, šādam mērķim nedrīkst aizņemties ne ātri kredītu, nedz arī kādu citu kredīta veidu.

5. Kas notiek, ja es tieku "melnajā sarakstā"?
"Melnais" jeb parādnieku saraksts ir datu bāze, kurā tiek piefiksēti visi cilvēki, kas ir iekūlušies parādos. Dati par parādsaistībām parādnieku datu bāzēs tiek uzglabāti piecus gadus no brīža, kad parādnieks ir nokārtojis visas saistības. Šīs datubāzes ir pieejamas visiem aizdevējiem, tādēļ turpmāko piecu gadu laikā saņemt jaunu kredītu ir ļoti sarežģīti, jo ir maz aizdevēju, kas ir gatavi uzņemties risku – aizdot naudu parādniekam. Kredīta pieteikums tiks izvērtēts daudz stingrāk un risks saņemt atteikumu ir daudz lielāks nekā ar tīru kredītvēsturi.

6. Kā pirms aizņemšanās noskaidrot, cik liela summa mēnesī būs jāatmaksā?
Ikmēneša maksājums ir tieši atkarīgs no Tevis izvēlētās aizdevuma summas un atmaksas termiņa. Noskaidrot aptuveno ikmēneša kredīta maksājumu Tu vari ar aizdevēju mājaslapās pieejamajiem kredītu kalkulatoriem – atzīmē summu, ko vēlies aizņemties, un termiņu, cik ilgā laikā atmaksāsi kredītu, un kalkulators, ņemot vērā konkrētajā brīdī esošo procentu likmi, aprēķinās gala rezultātu.

7. Kā saņemt aizdevumu no Credit24?
Vispirms pārliecinies, ka atbilsti četriem aizdevuma pretendentu noteikumiem:
• esi Latvijas Republikas pilsonis vai iedzīvotājs ar beztermiņa uzturēšanās atļauju;
• esi 18–70 gadus vecs;
• Tev ir personīgais konts ar regulāriem ikmēneša ienākumiem;
• visas Tavas iepriekšējās parādsaistības ir nokārtotas.

Ja atbilsti nosacījumiem, dodies uz Credit24 mājaslapu www.credit24.lv, aizpildi pieteikuma anketu, sagaidi kredītspeciālista lēmumu un apstiprinājuma gadījumā saņem naudu kontā 15 minūšu laikā! Tur pat mājaslapā Tev būs iespēja arī iepazīties ar kredītlīgumu un noskaidrot atbildes uz citiem Tevi interesējošiem jautājumiem. Ja pēc mājaslapas izpētes vēl ir kādas neskaidrības, sazinies ar klientu apkalpošanas speciālistiem sadaļā "Kontakti"!

Un atceries – aizņemies atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu!