Alūksniešus aicina sakārtot īpašumus Lielajā Talkā un ikdienā

Foto: Ieva Čīka/ LETA

Jau ierasts, ka aprīlis visā Latvijā ir spodrības un Lielās Talkas mēnesis. Šogad talka norisināsies sestdien, 23. aprīlī ar vadmotīvu "Latvijai būt zaļai!", taču Alūksnes novada pašvaldība aicina Alūksnes pilsētas un pagastu iedzīvotājus savu īpašumu sakopšanai un uzturēšanai kārtībā uzmanību veltīt regulāri, pilsētas informācijas portālu Aluksne24.lv informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

"Tūrisms ir viena no Alūksnes novada prioritātēm un pašvaldība velta īpaši lielu uzmanību, lai attīstītu  un pilnveidotu gan tūrisma piedāvājumu Alūksnē, gan rīkotu plašus kultūras un sporta pasākumus, tādējādi piesaistot arvien vairāk viesu pilsētai un novadam, kas sniedz ekonomisku labumu novada uzņēmējiem. Uzņemot pilsētā arvien vairāk ciemiņu, ir svarīgi, lai pilsētvide būtu sakopta, un to veido ne tikai publiskās teritorijas, bet arī katrs namīpašnieks ar savu īpašumu sakoptību, tādēļ aicinām šopavasar visus iedzīvotājus pievērst uzmanību savām teritorijām un parūpēties par tām – sakārtot ne tikai pagalmus, bet arī sētas, šķūņus un ēku fasādes," aicina Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Tos, kas vēlas sakopt ne tikai savus īpašumus, bet arī kādu stūrīti Latvijas, aicinām piedalīties Lielajā Talkā. Ikvienam ir iespēja vai nu pašiem mājas lapā "www.talkas.lv" reģistrēt kādu vietu, ko plānojat talkas dienā sakopt, vai arī pievienoties kādai no minētajā lapā jau reģistrētajām talku vietām, sazinoties ar konkrētās talkas atbildīgo personu.

Talku vietas "www.talkas.lv" jāreģistrē līdz 21. aprīlim, pirms tam sazinoties ar novada talkas koordinatoru, kas Alūksnes novadā ir pašvaldības ainavu arhitekte Laura Mazule, tālrunis 22028275, epasts laura.mazule@aluksne.lv. Ar koordinatori sazinoties, varēs saņemt informāciju par Lielās Talkas norises nodrošināšanu – talkas maisu saņemšanu, piepildīto maisu aizvešanu pēc talkas.

Savukārt Alūksnes novada uzņēmējus aicina apsvērt iespējas atbalstīt talciniekus savās teritorijās, sarūpējot viņiem darbam nepieciešamos cimdus, zupu talkas noslēgumā vai palīdzot kā citādi.