Alūksnes tiesa atkal pārceļ lietas skatīšanu par marihuānas audzēšanu

Valmiera, 12.sept., LETA. Uz 22.novembra plkst.10 pārcelta lietas par marihuānas audzēšanu, realizēšanu un glabāšanu skatīšana Alūksnes rajona tiesā, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Sēdi nepieciešams pārcelt, jo uz tiesu nepieciešams uzaicināt vēl vienu liecinieku.

Jau vēstīts, ka līdz šim lietas skatīšana atlikta divas reizes - pirmo reizi apsūdzētā slimības dēļ, vēlāk - divu liecinieku neierašanās dēļ.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, apsūdzētā persona laikā no 2015.gada aprīļa līdz septembrim lielās platībās sēja un audzēja narkotiskās vielas saturošus augus, lai no tiem iegūtu kanabisu.

Pēc minētās narkotiskās vielas izžāvēšanas apsūdzētā persona bija nolēmusi to audzēt un izgatavot ne tikai paša lietošanai, bet arī realizēt paziņām, lai iegūtu naudu.

2015.gada 11.septembrī kratīšanā apsūdzētās personas dzīvesvietā tika izņemts puķu pods ar kaņepei līdzīgu augu. Policijas darbinieki apsūdzētās personas siltumnīcā izņēma arī 1,44 kilogramus nežāvētu kaņepēm līdzīgu augu.

Apsūdzētā persona savā dzīvesvietā nolūkā realizēt nelikumīgi izgatavoja - audzējot, kaltējot, sasmalcinot, safasējot un glabājot - 784 gramus kanabisa un cepumam līdzīgu vielu, kas satur 32 gramus kanabisa. Apsūdzētā persona šīs sevišķi bīstamās narkotiskās vielas lietoja pati, kā arī vairākas reizes tās pārdeva savām paziņām.

Savukārt 2010.gadā apsūdzētā persona bez nodoma realizēt neatļauti iegādājās, pārvadāja un līdz 2015.gada 11.septembrim savā dzīvesvietā glabāja 0,14 gramus metamfetamīna.