Alūksnes novadā uzradušies uzmācīgie ūdens filtru izplatītāji

Ilustratīvs foto/ Foto: Aluksne24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Aluksne24.lv

Alūksnes novada pašvaldība un pašvaldības SIA "Rūpe", kas novada lielākajā daļā rūpējas par ūdenssaimniecību, pēdējā laikā saņēmuši vairākus zvanus no Alūksnes iedzīvotājiem, kuriem izplatītāji piedāvā iegādāties ūdens filtrus, apgalvojot, ka krāna ūdenim ir slikta kvalitāte, tādējādi maldinot iedzīvotājus, pilsētas informācijas portāls Aluksne24.lv uzzināja pašvaldībā.

Kā informē SIA "Rūpe" valdes loceklis Artis Sviklis, pirms kāda laika uzņēmuma darbiniekiem bija izdevies sastapt šādu darboni un informēt viņu par to, ka Alūksnes novada teritorijā īstenoti vairāki Eiropas Savienības fondu projekti ūdenssaimniecībā un ūdens kvalitāte atbilst Latvijas Republikā un Eiropas Savienībā apstiprinātajiem ūdens kvalitātes normatīviem.

Pēc šādas informācijas saņemšanas filtru tirgotājs savas darbības Alūksnes novada teritorijā pārtraucis. Taču pēdējo nedēļu laikā atkal saņemtas vairākas sūdzības, ka šīs firmas pārstāvji intensīvi zvana iedzīvotājiem, lai pieteiktu vizītes mājās un reklamētu savus filtrus. Uz SIA "Rūpe" un Alūksnes novada pašvaldību zvana satraukušies cilvēki, lai vēlreiz pārliecinātos, vai ūdeni, kas tek no krāna Alūksnes novadā, dzert ir droši.

SIA "Rūpe" regulāri veic ūdens kvalitātes pārbaudes sertificētās laboratorijās un Alūksnes novada iedzīvotāji var būt droši par dzeramā ūdens kvalitāti, - uzsver SIA "Rūpe" valdes loceklis Artis Sviklis.

Ūdens satur dažādus ķīmiskos elementus, ar kuriem var manipulēt, izmantojot ķīmiskas vai fizikas metodes, ko savās prezentācijās izmanto filtru piedāvātāji. Vēlamies informēt, ka līdzīgi tirgoņi uzdarbojas arī citās pilsētās, par ko rakstījuši arī lielākie Latvijas laikraksti un ziņu portāli.

Jebkurš Alūksnes novada iedzīvotājs, kurš vēlas pārliecināties par dzeramā ūdens kvalitāti, ko lieto ikdienā, var to izdarīt, zvanot vai personīgi ierodoties SIA "Rūpe", Brūža ielā 6, Alūksnē.

Gadījumos, ja esat apjukuši un nezināt, ko darīt un vai ticēt filtru izplatītājiem, droši zvaniet SIA "Rūpe" ūdenssaimniecības speciālistiem pa tālruni 64381089.