Alūksnes tiesa atliek lietas skatīšanu par marihuānas audzēšanu

Daugavpils, 7.febr., LETA. Tiesneses darba nespējas dēļ Alūksnes rajona tiesa uz pagaidām nenoteiktu laiku atlikusi krimināllietas skatīšanu par marihuānas audzēšanu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

tiesai

Līdz šim minētās lietas iztiesāšana jau vairākas reizes tikusi atlikta. Priekšpēdējo reizi tas noticis pērn novembrī apsūdzētā slimības dēļ.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, apsūdzētā persona laikā no 2015.gada aprīļa līdz septembrim lielās platībās sēja un audzēja narkotiskās vielas saturošus augus, lai no tiem iegūtu kanabisu.

Pēc minētās narkotiskās vielas izžāvēšanas apsūdzētā persona bija nolēmusi to audzēt un izgatavot ne tikai paša lietošanai, bet arī realizēt paziņām, lai iegūtu naudu.

2015.gada 11.septembrī kratīšanā apsūdzētās personas dzīvesvietā tika izņemts puķu pods ar kaņepei līdzīgu augu. Policijas darbinieki apsūdzētās personas siltumnīcā izņēma arī 1,44 kilogramus nežāvētu kaņepēm līdzīgu augu.

Apsūdzētā persona savā dzīvesvietā nolūkā realizēt nelikumīgi izgatavoja - audzējot, kaltējot, sasmalcinot, safasējot un glabājot - 784 gramus kanabisa un cepumam līdzīgu vielu, kas satur 32 gramus kanabisa. Apsūdzētā persona šīs sevišķi bīstamās narkotiskās vielas lietoja pati, kā arī vairākas reizes tās pārdeva savām paziņām.

Savukārt 2010.gadā apsūdzētā persona bez nodoma realizēt neatļauti iegādājās, pārvadāja un līdz 2015.gada 11.septembrim savā dzīvesvietā glabāja 0,14 gramus metamfetamīna.