Aicina dāvāt ziedus Baltijas ceļa atceres pasākuma norisei Alūksnē

www.aluksne.lv
www.aluksne.lv

Nu jau vairāku gadu garumā Alūksnē izveidojusies skaista tradīcija Baltijas ceļa gadadienu atzīmēt, veidojot dažādus ziedu rakstus.

Kā pilsētas informācijas portāls Aluksne24.lv uzzināja Alūksnes novada pašvaldībā, pateicoties vietējo iedzīvotāju atsaucībai, Alūksnē šī Latvijas neatkarībai nozīmīgā notikuma gadskārtās ir tapušas ziedu jostas, ugunskuri, latviešu rakstu zīmes, trīs Baltijas valstu karogi.

Šogad no ziediem veidos zīmes, kas ieaustas Alūksnes jostā.

Zīmju veidošana notiks svētdien, 23.augustā laikā no plkst.9.00 līdz 14.00 pie Jaunās pils fasādes, Pils ielas malā, tādēļ aicinām ikvienu alūksnieti iesaistīties šajā pasākumā, dāvājot ziedus no sava dārza, lai varētu tapt Alūksnes jostas zīmes. Kaut gan Alūksnes jostas pamatkrāsas ir balta un sarkana, pasākuma rīkotāji būs pateicīgi par dažādu krāsu ziediem, lai jostā ieaustās rakstu zīmes varētu uzveidot krāšņas un krāsainas. Lai pagūtu izveidot rakstu zīmes, lūdzam ziedus nest un vest jau no rīta. Ziedu kārtošanā būs aicināti piedalīties Alūksnes novada mazpulcēni.

Alūksne šogad atzīmē 95.gadskārtu kopš pilsētas tiesību iegūšanas. Par godu šim  notikumam, visu šo gadu Tautas lietišķās mākslas studija "Kalme" aicina alūksniešus un pilsētas viesus piedalīties Alūksnes jostas aušanā. Jāpiebilst, ka Alūksnes jostā ir ieaustas trīs svarīgas un stipras latviešu rakstu zīmes - krusts, aplis un Dieva zīme. Ikvienam, kurš vēl to nav paguvis, arī 23.augustā būs iespēja ieaust savus laba vēlējumus Alūksnes spēka jostā turpat, Jaunajā pilī.

Savukārt plkst.16 pie Jaunās pils notiks Baltijas ceļa atceres pasākums, kurā aicinām piedalīties visus novada iedzīvotājus, kuri paši piedalījušies Baltijas ceļā, un ikvienu, kam šis notikums šķiet nozīmīgs. Pasākumā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas un Zemessardzes 31.AMII bataljona karavīri. Patriotiskas dziesmas ģitāras pavadījumā skandēs Alūksnes novada mūziķi.