5 iemesli, kāpēc izvēlēties aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu

Brīdī, kad ir vajadzība pēc aizdevuma, patērētājiem ir dažādas iespējas, jo finanšu vidē pieejami kreditēšanas pakalpojumi ar atšķirīgiem nosacījumiem un specifiku. Šobrīd lielu popularitāti ieguvuši tā saucamie ātrie kredīti, jo tie ir viegli pieejami, noformējami attālināti, kā arī prasības pret aizņēmējiem bieži vien ir pielaidīgākas. Tomēr tā ir šī pakalpojuma vilinošā fasāde, jo mēs visi zinām, kas notiek pēc tam. Ir grūtības atmaksāt kredītu īsā laikā, tiek pārmaksāts pat vairākas reizes, sabojāta kredītvēsture utt.

Tāpēc aizņēmējiem ieteicams būt uzmanīgiem un atbildīgi izvērtēt, kāds kredīta veids viņu situācijā ir piemērotāks un drošāks. Šoreiz piedāvājam īsu ieskatu ar pieciem argumentiem, kāpēc ir izdevīgi izvēlēties tieši aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Kredītu varēs atdot ilgākā laika posmā
Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu parasti tiek noformēts uz ilgāku laiku, pat līdz 20 gadiem, tas atkarīgs no aizdevēja politikas. Jā, tas izklausās garš termiņš, bet tas arī garantē to, ka aizņēmējs var izvēlēties saprātīgus maksājumus, kas būs izpildāmi, kas neietekmēs savu pamatvajadzību īstenošanu. 

Ja aizdevums ir jāatmaksā ļoti īsā laikā, tad tas ir pamatīgs stress aizņēmējam. Kā arī tad, ja tiešām notiek kaut kas neparedzēts, pastāv iespēja nonākt bezizejas situācijā. Ilgtermiņa aizdevums ar nelieliem maksājumiem ir drošāks un stabilāks gan kredītņēmējam, gan pašam aizdevējam.

Aizdevumam būs zemāka procentu likme
Vairumā gadījumu aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu tiek noformēts ar krietni zemāku procentu likmi nekā citi kredītu veidi. Procentu likmi labvēlīgā virzienā vēl var ietekmē arī aizņēmēja pozitīva kredītvēsture un laba maksātspēja. Piemēram, viens no pieredzējušiem aizdevējiem "Latvijas Hipotēka" kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu izsniedz ar likmi pat no 2,5%, ja klients atbilst izvirzītajiem kritērijiem. Vairāk par šo izdevīgo piedāvājumu varat uzzināt: https://latvijashipoteka.lv/kredits-pret-nekustamo-ipasumu/

Ikmēneša maksājumi būs mazāki
Sadalot aizdevumu uz vairākiem gadiem, apvienojot to ar izdevīgu procentu likmi, skaidrs, ka ikmēneša maksājumi būs mazāki, tie neradīs nevajadzīgu slogu ģimenes budžetam. Mazāki ikmēneša maksājumi ļauj vairāk savu ienākumu atvēlēt pamatvajadzībām, kā arī veidot finansiālo drošības spilvenu, kas var palīdzēt pārvarēt īslaicīgus finansiālos satricinājumu.

Varat aizņemties lielāku summu
Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu dod arī iespēju saņemt lielāku naudas summu, jo parasti tiek piedāvāta summa 50–75% apjomā no nekustamā īpašuma tirgus vērtības. Ar citiem kredītu veidiem, kur nav nekustamā īpašuma ķīlas, tik lielu summu iegūt varētu būt apgrūtinoši vai pat neiespējami. Ja nepieciešama lielāka naudas summa, tad aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir visreālākā iespēja saņemt pozitīvu atbildi no aizdevēja.

Varat realizēt lielākus plānus
Lielāka nauda summa, ko nodrošina šis aizdevuma veids, nozīmē arī to, ka varat realizēt lielākus sapņus un mērķus. Varat uzsākt savu biznesu, izremontēt mājokli, nopirkt nekustamo īpašumu vai darīt kaut ko citu, kas šobrīd jūsu dzīvē ir svarīgi. 

Ja ir pārliecība, ka ir īstie mērķi un idejas, tad nav ko vilcināties, ir jāizmanto iespējas un jādodas pretī saviem mērķiem. Lai nauda nav jums šķērslis, jo to var iegūt, ja izmanto pareizos finanšu pakalpojumus.